Нюкасъл не бе вкарал гол в последните си четири мача

...

Нюкасъл на четвъртфинал, Шефилд Юнайтед продължава след продължения

Нюкасъл не бе вкарал гол в последните си четири мача в шампионата, само че през днешния ден означи три попадения при гостуването на втородивизионния Уест Бромич. " Свраките " завоюваха с 3:2 и се класираха за четвъртфиналите в Купата на Англия.

Два гола преди почивката означи Мигел Алмирон, а при започване на второто полувреме взетият чартърен от Интер Валентино Лазаро направи резултата 0:3. Лидерът в Чемпиъншип заигра по-силно след 57-ата минута, когато на терена се появи Филип Кровинович. Бартли удари греда, а Мат Филипс върна едно попадение.

Newcastle fans celebrated wildly as their team headed into the last 8 of the #FACup.

— The Chronicle (@ChronicleNUFC) March 3, 2020
Тимът на Стив Брус се дръпна обратно да пази резултата, което докара до нервозен завършек на мача. Зохоре се разписа в спомагателното време на втората част, само че към този момент бе прекомерно късно да се търси равнене.

Шефилд Юнайтед имаше потребност от продължения против 16-ия в Чемпиъншип Рединг. Попадение на влезлия като запаса Били Шарп в 105-ата минута донесе триумфа на отбора от Висшата лига, който завоюва с 2:1. Той се разписа след удар с глава, а по този метод падна и първият гол в мача, дело на Дейвид Макголдрик след 90 секунди игра. Рединг изравни малко преди почивката от дузпа, осъществена от Георге Пушкаш.