НЮ ЙОРК (AP) — Кайл Палмиери вкара в 1:17 продължения

...

Кайл Палмиери вкара победител в продължителното време и Айлъндърс поведе Канадиънс с 3-2

НЮ ЙОРК (AP) — Кайл Палмиери вкара в 1:17 продължения и Ню Йорк Айлъндърс удължи победната си серия до шест мача с 3-2 победа над Монреал Канадиенс в четвъртък вечер.

Пиер Енгвал и Кейси Сизикас също вкараха, Семьон Варламов направи 13 спасявания и островитяните се приближиха до това да си обезпечат място в плейофите. Адам Пелех добави две асистенции за Ню Йорк, който е на трето място в дивизия Метрополитън с 89 точки - три пред Питсбърг с три оставащи мача.

Победата за Палмиери беше неговият 28-и гол за сезона и усили неговия самостоятелна серия от голове до четири мача.

Коул Кофийлд вкара и направи асистенция, а Сам Монтембо направи 30 спасявания, само че канадците изгубиха за четвърти път в пет мача.

Бранителят на Айлъндърс Ноа Добсън напусна в 5:33 на първия интервал и не се върна. Добсън е втори в тима със 70 точки (10 гола, 60 асистенции) и е отпред на островитяните със приблизително малко по-малко от 25 минути на лед.

Cizikas оказа помощ на островитяните да изтр...