Новият шампион на Португалия - Порто, спечели и Купата на

...

Порто спечели и Купата на Португалия. 2020 г. се превърна в катастрофа за Бенфика

Новият първенец на Португалия - Порто, завоюва и Купата на Португалия, откакто се наложи с 2:1 над безконечния си зложелател Бенфика. Шампионите завоюваха дубъл с триумфа с втория по мощ трофей в страната. Порто остана в понижен състав преди края на първата част след изгонването на Луис Маруланда, само че след почивката с две попадения на Шансел Мангулу излезе напред в резултата. Бенфика стигна до един гол посредством Карлуш Винисиус от дузпа, само че това не беше задоволително и Порто победи с Купата на Португалия.

Порто започва по-добре и още в 4-ата минута можеше да излезе напред в резултата. Хесус Корона овладя в наказателното поле и стреля, след което последва ужасно избавяне на Одисеас Влаходимос.

Малко по-късно двата тима си размениха притежанието на топката и обстановки се редуваха и пред двете вратите, само че до чисти голови положения не се стигаше.
Източник: fakti.bg