Новият шампион на Германия Байер Леверкузен се класира за полуфиналите

...

Байер оцеля по шампионски и остава непобеден

Новият първенец на Германия Байер Леверкузен се класира за полуфиналите в Лига Европа след тъждество 1:1 като посетител в реванша против британския Уест Хям, първенец от Лигата на конференциите от предишния сезон.

Байер победи с 2:0 в първата среща и победи с общото 3:1 в дуела. Така отборът от Леверкузен удължи изключителната си серия без проваляне от началото на сезона на 44 мача.

Антонио се разписа за 1:0 в интерес на британския отбор в 13-ата минута, възползвайки се от центриране на Джаръд Боуен. Пак Боуен заплаши вратата на Байер Леверкузен в 60-ата минута, пращайки топката вляво от вратата на гостите.

Джереми Фримпонг получи топката в 66-ата минута при добра офанзива за Байер, само че не съумя да преодолее вратаря на домакините Лукаш Фабиански, който мазета в ъглов удар.

Фримпонг въпреки всичко се разписа в 89-ата минута, реализирайки изравнителното попадение за 1:1 в срещата.

На полуфиналите Байер ще се изправи против Рома. Италианците отстраниха Милан след 3:1 в двата мача.