Новакът в елита Крумовград записа трета поредна победа. Жълто-сините“ надвиха

...

Новакът Крумовград матира Локо Сф

Новакът в елита Крумовград записа трета поредна победа. „ Жълто-сините “ надделяха с 2:0 Локомотив София на комплекс „ Никола Щерев – Старика “ в пловдивския квартал „ Коматево “.

Божидар Кацаров откри още във втората минута с глава, а пет преди края Александър Колев удвои от дузпа, направена от Диме Димов.

Дебютанът в елита към този момент събира 12 точки и е на 4-о място, до момента в който Локомотив записва трета поредна загуба и е 11-и с 6 пункта.

Крумовград поведе рано-рано на Локомотив София. Точен бе Божидар Кацаров, който във втората минута с глава засече подаване от корнер и прати топката във вратата на Александър Любенов за 1:0

Минути по-късно „ жълто-сините “ имаха още един късмет за гол, само че Алекс Колев не съумя да разпечата Любенов за повторно, откакто не уцели топката след пас на Рапосо.

Янко Георгиев избави Крумовград от гол в 30-ата минута. Вратарят отрази доста прекрасен изстрел с глава на Красимир Станоев.

Сетне пристигна още една хубава офанзива на „ жълто-сините “. Колев получи отдясно и с диагонален пас откри Юсеин, който овладя и пусна към Рапосо, а той с пета откри Патрик Луан. Бразилецът не можа да насочи прекрасен удар.

Малко след старта на второто полувреме Крумовград направи още един опит за гол. Георгиев от левия флан „ извади “ топката към точката на дузпата, а там Миланович опитва удар, само че стреля едва.

Десетина минути преди края „ жълто-сините “ проведоха още една чудесна офанзива, при която Миланович бе изведен самичък против Любенов, само че стреля право в тялото на вратаря на Локомотив София.

Пет минути преди края Крумовград реши всичко. Александър Колев удвои за „ жълто-сините “ от дузпа, породена от Диме Димов, който закъсня доста с шпагат в наказателното поле.

FT / Крумовград – Локомотив София 2:0

1:0 Божидар Кацаров 2`

2:0 Александър Колев 85` (д)
Източник: plovdiv-online.com