Новак Джокович триумфира в Синсинати и така стана първият тенисист

...

Исторически "Златен Мастърс" за Джокович след триумф над Федерер

Новак Джокович победи в Синсинати и по този начин стана първият тенисист в историята, който печели купите от всички девет Мастърса. Серията " Мастърс 1000 " се организира от 1990 година, а сърбинът към този момент може да добави към многочислените си триумф и така наречен " Златен Мастърс ".

На финала някогашният номер 1 в света победи с 6:4, 6:4 седемкратния първенец Роджър Федерер.

Сърбинът поведе в резултата против швейцареца, откакто завоюва подаването му в седмия гейм на първия сет.

В самото начало на втората част противниците размениха по един пробив, само че Маестрото още веднъж загуби сервиса си в седмия гейм и Джокович отново взе задатък с 4:3, спечелвайки купата при първия си мачбол след 85 минути игра.
Снимка: Getty Images
Федерер позволи 39 непредизвикани неточности.

Новак Джокович към този момент има 24 победи в общо 46 мача против швейцареца и 12 триумфа в 18 срещи за трофеи с един от най-големите си съперници на корта. Преди финала в Синсинати Федерер не беше допускал пробив в 46 следващи гейма при собствен начален удар.
След триумфа с купата Джокович подари ракетата си на ентусиаст от трибуните и сподели на Роджър Федерер: " Благодаря ти, че ме остави да печеля веднъж в Синсинати ".

Три от петте изгубени финала на Джокович в Синсинати са от Федерер.

Източник: btvnovinite.bg