Ница надви Реймс с минималното 2:1 у дома в среща

...

Ница се наложи над Реймс и излезе втори в Лига 1

Ница надделя Реймс с минималното 2:1 вкъщи в среща от 15-ия кръг на френската Лига 1.

Домакините откриха резултата посредством Гаетан Лаборд при започване на втората част, само че гостите изравниха след точната намеса на Юнис Абделхамид в 78-та минута. Само четири по-късно обаче Жереми Бога донесе трите точки за Ница.

Тимът се завърна на второто място в класирането, откакто бе преместен от там от Монако, като е на четири точки от водача и настоящ първенец Пари Сен Жермен. Реймс пропусна опцията да влезе в зона Европа, като е седми с 23 точки, колкото имат петият и шестият надлежно Ланс и Брест.

За Реймс следва посещение на Ланс в идващия кръг, до момента в който Ница също има аудиенция, на новака Льо Авър.
Източник: novsport.com