Неймар отново напомни за огромната си класа. Звездата на Бразилия

...

Контузен? Неймар вкара хеттрик, съсипа Перу и счупи рекорд на Феномена

Неймар още веднъж подсети за голямата си класа. Звездата на Бразилия и ПСЖ донесе триумфа на своята татковина при гостуването на Перу в дуел от квалификациите за Мондиал 2022.

Нападателят означи хеттрик за крайното 4:2. Така той изпревари легендата Роналдо по маркирани голове за националния тим.
 Неймар с нова травма в кръста, пропуща най-малко няколко срещи

" Следващите 24 часа ще бъдат значими "

С триумфа " селесао " събра цялостен актив от 6 точки и дели първата позиция във краткотрайното класиране с безконечния си противник Аржентина.

Неймар към този момент има 64 попадения на сметката си в 103 мача за Бразилия, като пред него е само Краля на футбола Пеле, който е отбелязал 77.

Роналдо остана на третата позиция с 62 попадения в 98 мача в 17-годишната си кариера в националния тим.
 Бразилия громи в квалификациите за Мондиал 2022

Това беше първи мач за отбора от съвсем година насам

Неймар към момента е надалеч от триумфите на Феномена на национално равнище, който на два пъти става международен първенец, само че точно с него са свързани очакванията да върне " селесао " на международния връх.

Домакините откриха резултата още в петата минута, когато Андре Карийо се разписа с бомбен шут от границата на наказателното поле.

Резултатът се задържа до 28-ата минута, когато Неймар означи първия си гол с невъзмутимо и технично осъществяване на дузпа. Перуанците още веднъж поведоха след час игра, когато след много огромна доза шанс след удар на Тапиа топката влезе във вратата на Бразилия, откакто рикошира в тялото на защитник и подлъга вратаря.

В 64-ата минута равенството беше възобновено от Ричарлисон.

След осъществяване на корнер първи с топката игра Роберто Фирмино, който с глава я насочи към дълечната греда, където съотборникът му я прати във вратата.

В 83-ата минута се стигна до втора дузпа за Бразилия, като още веднъж с отговорността се зае Неймар и не сгреши - 3:2.

След това при бърза офанзива на Евертон, той насочи топката към вратата, тя се отби в гредата, само че при добавката Неймар я прати в мрежата.
 Квалификацията сред Перу и Бразилия под въпрос

В първия си дуел от квалификационната акция през предходната седмица Перу приключи наедно 2:2 с Парагвай