Невяна Владинова спечели титлата в многобоя на международния турнир по

...

Българските гимнастички спечелиха злато и сребро в Лисабон

Невяна Владинова завоюва купата в многобоя на интернационалния шампионат по художествена гимнастика в Лисабон, Португалия. На второто място на почетната стълбичка застана друга българка - Катрин Тасева.

Двете гимнастички се показаха чудесно във втория ден на конкуренцията, откакто през първия приключиха на разменени позиции във краткотрайното класирането.
Катрин Тасева води в многобоя в Португалия Днес ще се изиграят съчетанията с обръч и топка
Владинова получи 21.300 за съчетанието си с топка и 20.850 за представянето си с обръч. Това ѝ обезпечи обща оценка от 80.250 точки и златното отличие.

Тасева, за която това е първо съревнование за годината, също впечатли с композициите си. Въпреки позволените неточности, тя заслужи 19.500 на топка и 18.650 на обръч. Това ѝ обезпечи второто място в крайното класиране със 77.850 точки.

Снимка: Фейсбук

Трета остана Кахо Минагава от Япония, а Боряна Калейн и Татяна Воложанина се подредиха 5-а и 6-а надлежно.

Българките бяха фаворитки в надпреварата. В него не участваха представителките на огромните сили Русия, Беларус и Италия.

Днес (10 март) са финалите на обособените уреди.
Източник: btvnovinite.bg