Нефтохимик се наложи над Добруджа в контролна среща, която се

...

Нефтохимик разгроми Добруджа в контрола

Нефтохимик се наложи над Добруджа в контролна среща, която се игра през днешния ден, на стадион " Градски " - Каблешково.

" Шейховете " преобладаваха през целия мач, само че пропуснаха много благоприятни условия и все пак победиха с 4:1.

Заради недоразумение в отбраната им отборът от Добрич откри резултата в 20-та минута. Няколко минути по-късно Ерик Почански проби отляво и подаде към Цветомир Цонков, който стреля, само че ударът му мина над напречната греда, Малко по-късно Иван Цачев изведе Почански на комфортна позиция, на метър от вратаря на Добруджа, само че той се забави да стреля. В 33-та минута, откакто Николай Костов центрира от фаул, Атанас Ташолов остана непокрит в наказателното поле и ловко се възползва, изравнявайки резултата 1:1. След минута Почански пропусна опция да се разпише самичък против вратаря.

Нефтохимик Добруджа

След почивката офанзивите към вратата на отбора от Добрич продължиха. Десет минути след подновяването на играта " шейховете " удвоиха задатъка си, посредством Живко Петков, който пресече върната към вратаря на Добруджа топка. В 67-ма минута, Кристиян Мирославов получи пас от дълбочина от Димитър Костадинов. Той центрира към Живко Петков в наказателното поле, само че той бе неакуратен. Десет минути по-късно и Мирославов не съумя да оползотвори положително подаване на Джунейт Али.

В 85-та минута Димитър Костадинов се разписа за 3:1. Нападателят бе прецизен след няколко поредни изстрела на свои съотборници, които вратарят на Добруджа парира. За крайният резултат 4:1 способства юношата на отбора Коста Далев, който дружно с брат си Генчо Далев, влезе като запаса в 85-та минута. В последната минута на дуела Далев напредна по левия фланг и подаде към Живко Петков, който стреля, само че не съумя да се разпише, а в добавката Димитър Костадинов оформи резултата.

Състав на Нефтохимик: Андонов, Костов (45 Мирославов), Али (85 К. Далев), Тенев (45 Т. Петков), Ташолов (60 Чахов), Апостолов (60 Димов), Цачев( 85 Г. Далев), Цонков (60 Филипов), Радев (45 Молдованов), Почански (60 Костадинов), Ж. Петков
 Цветан Чахов: Очаквам доста почитатели на стадиона за първия дуел от пролетта