Нефтохимик 2010 спечели титлата на България по волейбол за мъже.

...

Нефтохимик 2010 взе титлата във волейболния шампионат

Нефтохимик 2010 завоюва купата на България по волейбол за мъже. В петия мач от финалната серия бургазлии се постановиха трагично с 3:2 (25:17, 25:23, 21:25, 22:25, 15:12) вкъщи против досегашния отличник. Така те завършиха финала с 3:2 победи.

Домакините направляваха напълно началото на дуела и поведоха с 6:1 и 9:3, с цел да затвърдят превъзходството си при офанзива на Калоян Балабанов за крайното 25:17. Александър Туш от гостите получи травма и беше сменен наложително от Добромир Димитров.

Във втория гейм играта вървеше равностойно, като тимът от Пазарджик взе задатък от 22:20. Аксел Трухчев изравни при 23:23. Успешно нахлуване на Балабанов докара до поврат и 25:23 в интерес на бургазлии.

Хебър поведе с 5:2 в самото начало на третата част. Превъзходството на пазарджиклии продължи и отборът взе третия гейм. В четвъртия противниците минаха през равенства 6:6 и 11:11, само че воденият от Камило Плачи състав взе задатък при 18:15. Пазарджиклии се добраха до тайбрек след 25:22.

В решителната част Хебър поведе с 8:7 при промяната на полетата, само че Нефтохимик 2010 направи поврат при 11:10 и последна победа от 15:12. Двубоят продължи повече от два часа и половина в препълнената зала „ Младост “.

Нефтохимик 2010 печели купата за шести път в историята си. Тимът загуби последните два финала точно от Хебър.
Източник: flashnews.bg