Най-добрият ни тенисист Григор Димитров постигна трудна, но сладка победа

...

Григор Димитров подчини Вердаско в Барселона

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров реализира сложна, само че сладка победа над испанеца Фернандо Вердаско с 6:2, 6:7 (4), 6:3 на старта на присъединяване си на шампионата в Барселона.
 Григор Димитров към този момент е №43 в света
Двубоят от втория кръг на конкуренцията на клей продължи цели 140 минути, а Григор можеше да затвори мача в два сета, само че Вердаско завоюва тайбрека. В третия сет Григор завоюва четири следващи гейма и не изпусна самодейността до края.

В идващия кръг българинът, който преди година стигна до 1/4-финал в Барселона, ще се изправи против Николас Яри, който сензационно в профил втория подложен в схемата Александър Зверев.

Двубоят е в ранния следобяд в четвъртък, като е втори в програмата на корт " Pista Manuel Orantes ", която стартира от 12,00 часа.

How about THAT?!@GrigorDimitrov letting rip????#bcnopenbs pic.twitter.com/ckUs6P6SXx