Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втори път

...

Григор Димитров на полуфинал в Париж. Наградният фонд е 5, 8 млн. евро

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за повторно в кариерата си за полуфиналите на шампионата на твърда настилка от серите „ Мастърс “ в Париж с награден фонд 5,8 милиона евро.

Димитров се наложи над поставения под номер 11 Хуберт Хуркач (Полша) с 6:1, 4:6, 6:4 за 99 минути и още веднъж е измежду най-хубавите четирима на шампионата след 2019 година.

32-годишният хасковлия проработи 266530 евро и 360 точки за международната класация, в която заема 17-ото място, само че с триумфа през днешния ден си подсигурява нанагорнище до 15-ата позиция.

Димитров пое контрола върху мача с ранен пробив, а до края на първия сет доминираше и даде единствено гейм на противника, предава Дарик.

Във втората част обаче Хуркач стартира да намира най-силното си оръжие – сервиса. Полякът не даде доста шансове на хасковлията при личното си подаване, а в десетия гейм съумя да осъществя първия си пробив, с цел да изравни резултата.

За още забавни вести, изявленията, разбори и мнения харесайте!
Източник: debati.bg