Най-добрата ни гимнастичка Невяна Владинова спечели първи медал на Световното

...

Невяна Владинова спечели медал на Световното първенство по художествена гимнастика

Най-добрата ни гимнастичка Невяна Владинова завоюва първи орден на Световното състезание по художествена гимнастика в Пезаро, Италия. Владинова завоюва бронз във финала на топка. Грацията ни получи оценка от 17.950 точки за осъществяването си, с което приключи на третата позиция, заяви Българска национална телевизия.
Златното отличие взе Арина Аверина от Русия с 18.950. Среброто завоюва сестра й Дина с оценка от 18.700.
Владинова се класира и за финала на обръч, където обаче остана на 5-а позиция след 17.550 точки. След изиграването на съчетанието Бранимира Маркова подаде контестация за възможна смяна на оценката, която не бе почетена.
Дина Аверина взе златото на обръч с 19.100 точки, а Арина остана със сребро с 19.000. Кахо Минагава от Япония взе бронза с оценка то 17.700.
Снимка: списък
Източник: actualno.com