Националният тим на САЩ по футбол спечели за трети пореден

...

САЩ триумфира в Лигата на нациите на КОНКАКАФ

Националният отбор на Съединени американски щати по футбол завоюва за трети следващ път Лигата на нациите на КОНКАКАФ, като в неделя се наложи над Мексико с 2:0 на финала в Далас, съобщи Агенция Франс Прес.

Халфът Тайлър Адамс откри резултата за американците в самия завършек на първото полувреме, а Джовани Рейна усили преднината в 63-ата минута.

Мексиканците бяха покрай това да се върнат в мача, откакто получиха право да изпълнят дузпа в 73-ата минута, само че тя бе анулирана в следствие, откакто обстановката бе преразгледана със системата за видео асистенция на съдиите (ВАР).

Мачът бе прекратяван няколко пъти в самия му край поради хомофобски обиди към играчите, които се чуваха от трибуните.

" Никога не можем да се уморим да печелим титли за родината си. Никога не считаме нещо за обещано ", разяснява след мача Джо Рейна.

Съединени американски щати, който е хазаин на Копа Америка през това лято, към този момент завоюва последните две издания на Лигата на нациите през 2021 и 2023, като на финала побеждаваше надлежно Мексико и Канада.