Националният отбор за юноши до 18-годишна възраст спечели втората контрола

...

Юношеските баскетболни национали до 18 години победиха Румъния

Националният тим за юноши до 18-годишна възраст завоюва втората контрола при гостуването си в Румъния. Тимът, воден от Даниел Клечков, Тодор Тодоров и Стойо Чолаков завоюва втория мач в северната ни съседка със 72:57 точки.

Този път всички играчи получиха игрово време, като единствено двама не съумяха да се разпишат.

Мачът стартира равностойно, като след 10 минути игра домакините имаха лек превес, а след 15 минути резултатът бе еднакъв. Българите въпреки всичко дръпнаха с 4 точки до почивката. Второто полувреме стартира с предимство на нашите момчета, които поведоха с 13 точки. Последваха нови равностойни минути, само че в края юношите ни демонстрираха повече предпочитание и централизация и натрупаха сериозна разлика за крайния триумф.

Българите още веднъж изгубиха битката, само че имаха преимущество в бързите офанзиви и в точките, пристигнали от аварийна пейка.