Националният отбор на Турция продължава с отличното си представяне в

Националният отбор на Турция продължава с отличното си представяне в ...

Турция гледа уверено към Евро 2020, Албания срази Исландия.

Националният отбор на Турция продължава с отличното си представяне в квалификациите за Евро 2020. Южните ни съседи разбиха с 4:0 като гости Молдова в мач от група "Н".

Два гола за успеха вкара нападателят на Евертън Дженк Тосун (37, 79), а по един добавиха Дениз Туруч (57) и Юсуф Язъчъ (88).

Турция продължава да води във временното класиране в групата, след като събра 15 точки. Толкова има и Франция.

Трети остава Исландия, който тази вечер загуби с 2:4 при гостуването си на Албания. Дермаку даде аванс на домакините 38-ата минута. В началото на второто полувреме Сигурдсон изравни.

В 52-ата минута Хисай отново даде аванс на домакините, но Сигторсон вкара за 2:2.

До края на срещата Роши (78) и Чикалеши (83) вкараха за крайния успех на Албания.