Националният отбор на Турция продължава с отличното си представяне в

...

Турция гледа уверено към Евро 2020, Албания срази Исландия

Националният тим на Турция продължава с отличното си показване в квалификациите за Евро 2020. Южните ни съседи разрушиха с 4:0 като посетители Молдова в мач от група " Н ".

Два гола за триумфа вкара нападателят на Евертън Дженк Тосун (37, 79), а по един прибавиха Дениз Туруч (57) и Юсуф Язъчъ (88).

Турция продължава да води във краткотрайното класиране в групата, откакто събра 15 точки. Толкова има и Франция.

Трети остава Исландия, който довечера загуби с 2:4 при гостуването си на Албания. Дермаку даде задатък на домакините 38-ата минута. В началото на второто полувреме Сигурдсон изравни.

В 52-ата минута Хисай още веднъж даде задатък на домакините, само че Сигторсон вкара за 2:2.

До края на срещата Роши (78) и Чикалеши (83) вкараха за крайния триумф на Албания.