Националният отбор на Дания постигна разгромен успех с 4:0 срещу

...

Дания разгроми Люксембург в контрола

Националният тим на Дания реализира победен триумф с 4:0 против Люксембург в другарски мач, игран нощес в Олборг. Селекционерът Аге Харейде не спести силите на най-хубавите си футболисти и в титулярния състав личаха имената на Кристиан Ериксен, Каспер Шмайхел, Симон Кяер, Каспер Долберг, Пиер-Емил Хьойберг и Роберт Сков.

Резултата откри Мартин Брайтвайт в 13-ата минута след пас на Долберг. Самият Долберг повиши на 2:0 в средата на първото полувреме. След почивката нападателят на Ница се разписа още един път, а в 67-ата минута прецизен беше и Кристиан Гиткяер.

Следващият мач на “Червения динамит” е домакинство на Гибралтар от квалификациите за Евро 2020 на 15 ноември, а три дни по-късно акцията на датчаните завършва с посещение на Ейре.