Националният отбор на България за девойки до 16 г. се

...

Футболистките на България до 16 г. разгромиха Черна гора и спечелиха международния турнир в Албена

Националният тим на България за девойки до 16 година се наложи с безапелационното 3:0 над Черна гора и си обезпечи първото място в четиристранния интернационален шампионат под егидата на УЕФА, който се организира в Албена.

Нашият отбор има още един дуел от конкуренцията – на 19-ти март от 11:00 ч. против Северна Македония, само че след днешния триумф и на доктрина си подсигурява челната позиция в крайното класиране. В първия си мач преди 3 дни девойките на селекционера Ангел Славов се постановиха над Северна Ирландия с 1:0.

Първото полувреме протече равностойно, само че въпреки всичко България съумя да вземе преднина в резултата в 36-тата минута, когато вратарят на Черна гора Аня Йованович си означи автогол след осъществяване на корнер. След почивката българският отбор наложи съществено предимство и в 60-тата минута резервата Катерина-Мария Равначка повиши на 2:0 след добавка. Отново Равначка бе в основата на третото попадение, откакто бе фаулирана в наказателното поле в 77-мата минута и сама осъществя от бялата точка.

Стартовият състав на България: 12. Огняна Бургоджиева, 2. Елена Каменова, 19. Мария Кърцелска, 20. Петя Цонева, 16. Ана Церовска, 15. Виктория Танева, 18. Антония Георгиева, 22. Румяна Дамбалова, 8. Моника Балиова, 9. Никол Диманова, 13. Теодора Митова.

Селекционер: Ангел Славов.