Националният отбор на България по волейбол за мъже под 17

...

Националите по волейбол под 17 г. спечелиха европейската квалификация в София

Националният тим на България по волейбол за мъже под 17 години завоюва европейската подготовка в София. В последния ден момчетата на селекционера Андреа Буратини победиха Финландия с 3:0 гейма (25:21, 25:14, 25:20) във финалния дуел от шампионата в зала „ Левски София “.

Ден по-рано авансово дребните „ лъвчета “ се.

Така българските представители извършиха задачата и взеха билети за Евроволей 2023 от раз. Те направиха това безапелационно, като завоюваха златните медали без нито една загуба.

Победата бе факт за 65 минути игра. Въпреки обезпечените си визи за шампионата на Стария континент нашите не изгубиха нито за момент централизация. И през трите елементи на мача имаха водеща роля и завоюваха дуела изрично.

С максимален актив за успеха бе Петьо Иванов с 14 точки ( 1 ас, 3 блока). Жасмин Величков приключи с 12 точки.

Европейското състезание за мъже под 17 години ще се организира от 19 до 30 юли в Черна гора.