Националният отбор на България по волейбол (U19) загуби с 0:3

...

Волейболистите ни загубиха от Полша на финала на Световното

Националният тим на България по волейбол (U19) загуби с 0:3 (20:25, 19:25, 19:25) от Полша във финала на международното състезание, игран в Техеран (Иран). Така отборът на Мартин Стоев пропусна да победи в първия край на мондиал в групов спорт с българско присъединяване за последните 30 години. При предходния случай волейнационалите (U21), водени от Светослав Стойчев, станаха първенци в Кайро. Досега най-доброто ни класиране на международно състезание за юноши до 19 години беше през далечната 1989 година, когато страната ни печели бронзовите медали. Днес Полша имаше преимущество от самото начало. Селекцията на Мартин Стоев съвсем не оказаха опозиция на своя конкурент, като умората от двата изтощителни мача против Италия и Русия, извоювани след тайбрек, очевидно си сподели думата. Съперникът игра доста мощно в офанзива, а блокадата на нашия отбор не работеше. България даде отпор само в първия гейм. Тогава отборът ни поведе с 14:13. Силна серия обаче прати поляците напред и те взеха гейма. В идващите две елементи Полша непрекъснато водеше и не позволи спад в играта си. Тимът на Мартин Стоев пък по този начин и не съумя да откри метод да опита да направи поврат. Може и след двете трагични победи в пет елементи над Русия и Италия нашите нямаха и сили. Полша се окичи със златните медали за повторно в историята си. През 2015 година " тайфа полска " надви над Аржентина с 3:2 гейма.
Източник: dnesplus.bg