Националният отбор на България по футбол стартира световните квалификации със

...

"Лъвовете" започнаха със загуба при Ясен Петров, Швейцария реши мача за 13 минути

Националният тим на България по футбол започва международните квалификации със загуба с 1:3 като хазаин на Швейцария. Дебютът за Ясен Петров отпред на отбора ни се трансформира в призрачен единствено за 13 минути - толкоз бяха нужни на гостите, с цел да поведат с 3:0.

Брийл Емболо даде задатък на " кръстоносците " в 7', а Харис Сеферович удвои в 10'. Малко по-късно Швейцария вкара и трето попадение, чийто създател стана Стивън Цубер.

Снимка: БГНЕС

Съперникът продължи да господства до почивката, само че Гранит Джака и Сеферович пропиляха положителни благоприятни условия. " Трикольорите " поизравниха играта през втората част и Кирил Десподов понижи на 1:3, само че се контузи при удара и трябваше да бъде сменен наложително.

До края " лъвовете " можеха да създадат резултата 2:3, вратарят на Швейцария Ян Зомер обаче спря капитана Георги Костадинов, засекъл с глава центриране на Спас Делев.

Така националите удължиха серията си от публични мачове без победа на 8. Последният им триумф е с 1:0 вкъщи против Чехия в европейската подготовка на 17 ноември 2019 година

Следващият ни мач от пресявките за мондиала в Катар през 2022 година е в неделя, когато на " Васил Левски " идва любимецът в групата Италия.

България: 23. Пламен Илиев, 2. Попов, 3. Занев, 14. Димов, 15. Божиков, 6. Сисиньо, 7. Костадинов, 16. Малинов, 17. Йомов, 11. Десподов, 20. Димитър Илиев

Швейцария: 1. Зомер, 2. Мбабу, 13. Родригес, 4. Елведи, 5. Аканджи, 14. Цубер, 8. Фройлер, 10. Джака, 23. Шакири, 7. Емболо, 9. Сеферович
Източник: btvnovinite.bg