Националният отбор на България до 20 г. продължи с безапелационното

...

България до 20 г. триумфира на Балканиадата в Тирана

Националният тим на България до 20 година продължи с безапелационното си показване на интернационалната сцена. Момчетата на Мартин Стоев надиграха Турция с 3:0 гейма (25:21, 25:22, 25:20) на финала на Балканиадата в албанската столица Тирана. Младите „ лъвове “ завоюваха купата без изгубен гейм. За играчите на Стоев това е второ стъпване на почетната стълбичка през лятото след завоюването на сребърните медали на Европейския юношески олимпийски фестивал в Словакия .
Мартин Стоев.
Националите ни водеха играта през по-голямата част от мача. В откриващия гейм те диктуваха резултата и разумно го завоюваха. Нашите момчета демонстрираха темперамент и борбен дух до дъно във втората част, когато наваксаха огромно закъснение. Турция поведе с 18:13, само че родните волейболисти не се предададоха. След мощна серия от сервис се стигна до тъждество 20:20, преди да поведем с 23:21 и да вземем и втория гейм.

В третата част играта вървеше равностойно до 17:17. След това нашите още веднъж постановиха волята си, като в решителните минути още веднъж сервисът на Алекс Николов проби противника, а финалният акомпанимент пристигна след неточност на южните ни съседи.

Реализатор за успеха на България бе Алекс Николов с 21 точки (5 аса, 4 блока). Георги Татаров добави 11 пункта за триумфа, със същия актив приключи и Венислав Антов (1 ас, 1 блок). С бронзовите оценки се окичиха волейболистите на Сърбия, които надиграха домакините от Албания също с 3:0 гейма (25:9, 25:11, 25:20). /БГНЕС
Източник: bgnes.bg