Националният отбор на Англия си гарантира участие и на Евро

...

Англия взе рутинна победа срещу Малта и се класира за Евро 2024

Националният тим на Англия си подсигурява присъединяване и на Евро 2024, откакто победи Малта с 2:0 в дуел от квалификационната група " С ". Така " трите лъва " събраха 19 точки и мач преди края са еднолично на върха с 6 точки задатък пред втория Италия, до момента в който Малта е финален с нулев актив.

Мачът на " Уембли " стартира по доста благополучен метод за домакините, защото Малта си вкара автогол още в 8-ата минута, като грешникът за гостите бе Енрико Пепе. Хората на Гарет Саутгейт не притискаха съществено своя противник и по тази причина вторият им гол пристигна чак в 75-ата минута, когато Букайо Сака изведе Хари Кейн с пас, разсичащ отбраната и нападателят на Байерн Мюнхен вкара следващ гол от началото на сезона.

Две минути по-късно Англия вкара и трети гол посредством Деклан Райс, само че той бе анулиран от ВАР поради засада. Малта също имаше своя късмет за почетен гол, само че удар на Яник Янкам от наказателното поле в 83-ата минута мина над вратата.

По този метод Англия завоюва мача, завоюва групата, само че най-важното е, че завоюва място на Евро 2024.
 Италия - Северна Македония 5:2 в мач от квалификациите за Евро 2024
Италия разруши Северна Македония и се добра до съдбоносен мач с Украйна за класиране на Евро 2024