Националната селекция на Белгия победи убедително с 3:0 като домакин

...

Белгия продължава да мачка наред

Националната селекция на Белгия победи безапелационно с 3:0 като хазаин състава на Шотландия в дуел от четвъртия кръг на евроквалификациите. Ромелу Лукаку (45+1’, 57’) на два пъти и Кевин Де Бройне (90+2’) бяха точни за спечелилите.

“Червените дяволи” напълно преобладаваха през първата част, само че стигна до гол едвам в нейното добавено време, когато Лукаку засече с глава центриране на Еден Азар. В 57-ата минута още веднъж нападателят се разписа, този път с добавка след избит удар на Де Бройне. Именно той оформи крайния резултат в последните секунди на мача с шут по земя от 20 метра.

Така Белгия е с 4 победи от 4 срещи и справедливо оглавява група I с 12 точки и голова разлика 11:1. Шогландия е четвърта в класирането с 6 пункта. ЕВРО 2020 4 кръг, вторник 11 юни  Белгия 3:0краен резулат  Шотландия