Националът Цветан Соколов и неговият клуб Зенит (Казан) стартираха с

...

Цветан Соколов и Зенит стартира с победа на полуфиналния турнир за Купата на Русия

Националът Цветан Соколов и неговият клуб Зенит (Казан) стартираха с предстоящ триумф над Югра-Самотлор (Нижневартовск) с 3:0 (25:21, 25:13, 25:23) присъединяване си на полуфиналния шампионат за Купата на Русия в Новосибирск.

Двубоят стартира равностойно, само че на осъществяване на начален удар застана Цветан Соколов и Зенит дръпна с 15:8. Ас на Максим Михайлов направи резултата 17:9. Възпитаниците на Алексй Вербов направляваха развоя на гейма - 21:17 и 23:19, с цел да го завоюват с 25:21.

В началото на втората част мощният сервис на Артьом Волвич докара до преднина от 5:0. Зенит поведе със 17:8 след ас на Фьодор Воронков. Казанци дръпнаха с 12 точки при 21:9 и завоюваха гейма с 25:13.

Тимът на Югра-Самотлор съумя да поведе с при започване на третия гейм. Зенит освен, че изравни, само че и поведе с средата на гейма след нова серия бомбени сервиси на Цветан Соколов – 15:12. В края на гейма зенитовци заиграха чудесно в отбрана и макар опитите на волейболистите на Югра-Самотлор отборът от Казан завоюва с 25:23 и мача с 3:0 гейма.

Цветан Соколов игра цялостен мач и записа 10 точки (1 ас, 1 блок, 50% успеваемост в атака). Най-резултатен за Зенит стана Максим Михайлов с 13 точки (1 ас, 75% успеваемост в офанзива, 33% съвършено и 33%позитивно посрещане). Алексей Кононов добави 9 точки (1 ас, 1 блок, 88% успеваемост в атака).
Австралийският диагонал Линкълн Уилямс бе най-резултатен за Югра-Самотлор с 12 точки (3 аса, 35% успеваемост в атака).

ЗЕНИТ (КАЗАН) - ЮГРА-САМОТЛОР (НИЖНЕВАРТОВСК) 3:0 (25:21, 25:13, 25:23)
ЗЕНИТ: Александър Бутко 1, ЦВЕТАН СОКЛОВ 10 , Максим Михайлов 12, Ървин Нгапет 2, Алексей Кононов 9, Артьом Волвич 4 - Валентин Голубев-либеро (Андрей Сурмачевский 6, Фьодор Воронков 7, Лоран Алекно, Валентин Коротков-либеро, Денис Земчьонок, Алексей Самойленко)
Старши треньор: АЛЕКСЕЙ ВЕРБОВ
ЮГРА-САМОТЛОР : Игор Коваликов 1, Линкълн Уилямс 12, Иван Паничев, Иван Комаров 8, Сергей Руцев 4, Максим Козмин 4 - Никита Вишневский-либеро (Юрий Цепков 4, Роман Егоров, Виталий Папазов 2)
Старши треньор: ВАЛЕРИЙ ПЯСКОВСКИЙ.