Нашествие на пчели принуди организаторите на Мастърс 1000 тенис турнира

...

Пчели подгониха Алкарс и Зверев

Нашествие на пчели принуди уредниците на Мастърс 1000 тенис шампионата в Индиън Уелс да спрат за повече от час и половина четвъртфиналния мач сред Карлос Алкарас и Александър Зверев.

След това защитаващият купата си испанец Алкарас победи германеца Зверев с 6:3, 6:1.

Карлитос се готвеше да сервира в третия гейм, когато роякът връхлетя на корта. Той се опита да ги изгони, само че най-после се насочи към съдията на стол Мохамед Лаяни, който разгласи, че мачът е спрян до решение на казуса и двамата тенисисти бяха прибрани в съблекалнята. Роякът в последна сметка беше уловен благодарение на вакуум.

Агентът на Алкарас Алберто Молина съобщи пред кореспонденти, че испанската звезда е бил жилнат по главата.

На полуфиналите вторият в схемата ще се изправи против Яник Синер от Италия.

В последния мач от програмата Даниил Медведев отстъпваше с пробив във втория сет против Холгер Руне от Дания, само че навакса изоставането и завоюва със 7:5, 6:4. Руснакът, който спря Григор Димитров в предходния кръг, за втора поредна година стига до тази фаза в Индиън Уелс.

Там негов противник ще бъде Томи Пол. Американецът се наложи над Каспер Рууд от Норвегия с 6:2, 1:6, 6:3
Източник: lupa.bg