Нашата голяма спортна звезда Александър Везенков надгради от дебюта си

...

Саша Везенков с двуцифрен точков актив срещу Голдън Стейт, но Кингс падна вкъщи

Нашата огромна спортна звезда Александър Везенков надгради от дебюта си в НБА и във втория си мач в Лигата на извънземните означи 10 точки и завоюва една битка. Това се случи при проваляне на Сакраменто Кингс със 114:122 против седемкратния първенец Голдън Стейт Уориърс в мач от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА). Отново удивително показване за спечелилите записа водачът Стеф Къри.

Българският национал игра 12:16 минути във втория си мач в Лигата. Той усъвършенства стрелбата си на 66.7% и записа две точки повече от дебютния дуел против Юта Джаз преди два дни.

Везенков влезе в игра в средата на първата четвъртина и наниза тройка с първата си пукотевица, доближила Сакраменто на една точка при 21:22. Той добави нова точна пукотевица от далечно разстояние минута и половина по-късно, а в последвалата офанзива на Уориърс записа защитна битка.

Везенков вкара нови две точки при започване на втората четвъртина, когато Кингс поведоха с 39:28. Българският национал напусна игрището скоро по-късно и се появи още веднъж в игра в края на третата част, когато Сакраменто изоставаше в резултата. Той записа последните си точки със забивка и редуцира пасива на Кингс при 81:97.

Изоставането на Кингс доближи до 18 точки в края на частта, само че домакините се приближиха още веднъж до Уориърс с панер на Де`Арън Фокс за 112:117 единствено 75 секунди преди края. Стеф Къри обаче отговори със седмата си тройка в ответната офанзива и по този начин Голдън Стейт реши изхода в своя изгода.

Къри бе най-резултатен в мача с впечатляващите 41 точки, а Крис Пол записа 10 пункта и 12 асистенции за Уориърс. Де`Арън Фокс вкара 39 за Кингс и Домантас Сабонис записа дабъл-дабъл с 19 точки и 18 битки.

Това бе първи домашен мач за Кингс след провалянето със 100:120 против същия противник в първия рунд на плейофите напролет.

Лука Дончич приключи с 49 точки и наниза победна тройка 26.1 секунди преди края за триумф на Далас Маверикс със 125:120 против Бруклин Нетс в различен мач от петък вечер. Словенецът вкара четири от деветте си стрелби от далечно разстояние в последните три минути и бе създател на 14 от последните 17 точки за Маверикс.

Алекс Карузо вкара тройка единствено 2.3 секунди преди края на продължението и ДеМар ДоРозън способства с 33 точки за победа на Чикаго Булс със 104:103 против Торонто Раптърс. Скоти Барнс записа трипъл-дабъл за канадския отбор с 22 точки и по 10 битки и асистенции.

Бостън Селтикс надделя със 119:111 Маями Хийт, откакто всички петима титуляри на тима вкараха най-малко по 17 точки. Дерик Уайт записа 14 в последната четвъртина и вкара пет тройки за общ брой от 28 точки, а Джейлън Браун приключи с една по-малко.

Първенство на Националната баскетболна лига на Съединени американски щати и Канада (НБА), мачове от постоянния сезон:

Мемфис - Денвър - 104:108

Шарлът - Детройт - 99:111

Бостън - Маями - 119:111

Атланта - Ню Йорк - 120:126

Кливланд - Оклахома Сити - 105:108

Сан Антонио - Хюстън - 126:122 след продължение

Чикаго - Торонто - 104:103 след продължение

Далас - Бруклин - 125:120