Наполи стигна до разгромна победа с 4:1 при гостуването си

...

"Наполи" обърна и разгроми "Лацио" на "Олимпико"

" Наполи " стигна до разгромна победа с 4:1 при гостуването си на " Лацио ".

Преди паузата гостите преобладаваха, само че домкините бяха по-ефективни и след асистенция на Имобиле, Де Фрай откри резултата.

При една от офанзивите на неаполитанците Хамшик уцели гредата и по този начин до почивката задатъкът на " Лацио " остана факт.

След паузата обаче гостите още веднъж притиснаха своя противник и материализираха превъзходството си единствено за 14 минути след подновяването на играта. Първо се разписа Колибали в 54 - ата минута, а единствено две минути по-късно прецизен беше и Кайехон - 2:1 за гостуващия тим.

После в 59 -ата минута Мертенс вкара рядко хубав гол като трансферира вратаря Стракоша и това умъртви интригата в мача.

Нещастията за Лацио след травми на Де Фрай и Бастос преди паузата и в този момент на Баста продължиха.Треньорът Симоне Индзаги към този момент беше изчерпал правото си на смени и по тази причина домакините доиграха срещата с 10 души.

Крайното 4:1 за " Наполи " фиксира Жоржиньо, от дузпа в добавеното време на дуела.
Източник: btvnovinite.bg