Наполи с издънка в Серия АОтборът на Наполи допусна грешна

...

Наполи с издънка в Серия А

Отборът на Наполи позволи неверна стъпка, след не съумя да победи намиращия се на дъното на таблицата в Серия А отбор на Киево. Двубоят на,,Сан Пауло “ приключи при нулево тъждество 0:0. Неаполитанци преобладаваха през целия мач своя по-непретенциозен противник, като насочиха общо 17 удара към вратата на Стефано Сорентино и извършиха цели 20 ъглови удара, само че натискът им не бе заплатен в цифрово изражение.

Още първоначално възпитаниците на Карло Анчелоти можеха да открият резултата, само че задачата не откриха поредно Хосе Мария Кайехон и Дрис Мертенс. Малко по-късно Адам Унас също пропусна да открие за домакините. Гостите също получиха своя късмет, само че изстрелът на Джоел Оби бе блокиран.

През втората част картината на терена бе идентична на тази до почивката, като Наполи непрестанно разиграваше топката и атакуваше, само че безрезултатно заради чудесно проведената игра в отбрана на веронци. В заключителните минути на дуела Пьотр Желински можеше да донесе триумфа на,,небесносините “, само че ударът му бе неакуратен.

Така Наполи още веднъж се завърна на втората позиция в таблицата, откакто нощес Интер се поздрави с типичен триумф над Фрозиноне и излезе краткотрайно втори. Лидерът и сегашен първенец Ювентус обаче се отдалечи от преследвачите си след рутинния триумф над СПАЛ с 2:0 през вчерашния ден, като,,Старата госпожа “ има задатък от осем точки пред Наполи и девет пред Интер. В идващия си мач неаполитанци одобряват вкъщи Цървена звезда в Шампионската лига.