Наполи не успя да се възползва от грешките на лидерите

...

Наполи не се възползва от грешките на лидерите в Серия А

Наполи не съумя да се възползва от грешките на водачите в Серия " А " Ювентус и Интер и на собствен ред също сбърка. Южняците стигнаха единствено до 1:1 при гостуването си на СПАЛ в среща от 9-ия кръг на шампионата.

Тимът на Карло Анчелот излезе напред в резултата в 9-ата минута посредством Аркадиуш Милик. Полският национал получи подаване от Алан и със мощен удар от към 20 метра не остави шансове на Бериша.

Домакините от Ферара обаче бързо се стигнаха до изравнителен гол. В 16-ата минута Стрефеза откри Ясмин Куртич в наказателното поле и словенецът вкара в десния ъгъл на Оспина за 1:1.

До края на срещата нов гол не падна, макар че Наполи имаше предимство. В края на първата част Викари игра с ръка в наказателното поле, само че след консултация с ВАР основният рефер реши, че няма учредения да отсъди дузпа.

В края на мача топката срещна гредата след удар на резервата Фабиан Руис.