Москва. Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели златния медал във

...

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал в Москва

Москва. Българският отбор по художествена гимнастика завоюва златния орден във финала на пет обръча на шампионата от веригата „ Гран При “, който се организира в Москва. Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Елена Бинева, Теодора Александрова и Лаура Траатс получиха оценка от 18.900 за осъществяването си с обръчи. Така българките изпревариха огромните си съпернички от Русия с цели 4 десети.
Домакините останаха втори с 18.500 точки, а надалеч зад тях на третата позиция се подреди съставът на Узбекистан с 15.900. Финландия е на четвъртото място с 12.950.
Днес възпитаничките на Весела Димитрова и Михаела Маевска позволиха по-малко неточности, приключиха с една лека неправилност, само че тя не повлия на оценката.
От 14:00 часа е финалът на 3 топки и 2 въжета.
Източник: focus-news.net