Монтана победи с 2:0 Спортист (Своге) пред 300 зрители на

...

Монтана победи с 2:0 Спортист /Своге/ и стъпи на третото място /снимки/

" Монтана " победи с 2:0 " Спортист " (Своге) пред 300 фенове на стадион „ Огоста “ и измести от третото място, даващо правото на бараж, " Марек " (Дупница).
С четвъртия си гол за сезона бранителят Никола Борисов откри резултата, а с дебютното си попадение за домакините Стивън Кирилов оформи крайния резултат.
Монтанци постановиха превес още при започване на мача и в 7-та мин. шут от границата на пеналта на Франк Ландри бе избит в корнер от вратаря Ивайло Василев. При неговото осъществяване Филип Ежике се разписа с глава, само че попадението му не бе зачетено, тъй като помощник реферът Марин Бонев алармира, че топката е излязла при центрирането. Това обаче се оказаха единствените рискови обстановки през първото полувреме.
Осем минути след почивката " Монтана " поведе. Нещо приблизително сред удар и центриране на Петър Атанасов бе избито в корнер от бранител на гостите. Щатният реализатор Димитър Буров изпрати топката в пеналта, където над всички скочи Никола Борисов и с глава засече в мрежата. Голът внесе неужното успокоение в състава на " Монтана ", а треньорът на " Спортист " реагира с четири смени едновременно. Това обаче не промени обстановката на терена.
Домакините продължиха да търсят втори гол и подобен падна в 78-та мин. Стивън Кирилов се оказа по-бърз при върната топка към вратаря Василев и майссторски я отклони около него. В последната минута на постоянното време стражът на " Монтана " Васил Симеонов се намеси уверено и опази вратата си суха.

" Монтана " – " Спортист " (Своге) 2:0

" Монтана ": Васил Симеонов, Петър Атанасов, Костадин Илиев, Димитър Буров-кап., Никола Борисов, Франк Ландри, Стивън Кирилов (89-Александър Тодоров), Антон Тунгаров (74-Александър Аспарухов), Филип Ежике (74-Владислав Цеков), Емил Янчев (85-Кристиян Тасков), Кевин Беманга (85-Стефан Каменов). Треньор: Николай Митов.

" Спортист ": Ивайло Василев, Дилян Георгиев, Георги Маджаров, Александър Бастунов (79-Нейтън Олдър), Павлин Чиликов, Владимир Сиромахов, Лионел Самба (62-Мартин Кръстев), Владимир Семерджиев-кап. (61-Ариф Ферадов), Христо Иванов (61-Радослав Живков), Антон Иванов (61-Кристиян Башев), Джонатан Нсонде. Треньор: Георги Чиликов.

Голмастори: 1:0 Никола Борисов (53), 2:0 Стивън Кирилов (78).

Главен арбитър: Валентин Стефанов.
Асистенти: Асен Крумов, Марин Бонев.

Жълт картон: Александър Бастунов (Спортист).

Стадион: „ Огоста ”-300 фенове.