Монтана и Ботев Враца завършиха при равенство 1:1 в решаващ

...

Монтана във Втора лига след равенство

Монтана и Ботев Враца приключиха при тъждество 1:1 в решителен мач за оставане в efbet Лига, което значи, че " синьо-белите " ще играят във Втора лига през идващия сезон.. Давид Кики (34) даде задатък за домакините, само че четири минути по-късно Дориан Бабунски възвърне равенството.

По този метод Монтана стана вторият отбор, който изпадна от efbet Лига и през идващия сезон ще играе във Втора лига. Домакините приключват сезона на 13-ата позиция в класирането, а Ботев Враца заема 12-ата, която го праща на бараж против третия във второто равнище на българския футбол – Септември София.

Домакините имаха отлична опция още в 1-ата минута да открият резултата. Защитата на гостите не съумя да избие топката при извеждащ пас и Николай Минков се озова зад тила ѝ. Крилото нанесе изстрел от границата на наказателното поле, само че Красимир Костов уверено мазета с крайник.

Монтана продължи да притиска противника си и действаше доста нападателно в половината на врачани. " Синьо-белите " проведоха бърза офанзива, след което топката доближи до Тони Тасев. Крилото навлезе във вътрешността и шутира, само че изстрелът му бе блокиран.

В 8-ата минута Александър Башлиев с отличен извеждащ пас откри Давид Кики в наказателното поле. Бенинецът овладя, след което продължи към Тони Тасев, само че последвалият изстрел на крилото мина над вратата.

Четири минути по-късно Давид Кики проби през центъра и насочи мощен изстрел от отдалеченост, който мина рисково около левия непряк дирек.

Постепенно Ботев Враца съумя да предотврати ранния напън на Монтана, само че домакините останаха по-агресивния тим, до момента в който гостите разчитаха на постепенни офанзиви и пасове към бързите Петър Атанасов и Даниел Генов.

Последваха равностойни минути, в които врачани придвижиха играта в половината на " синьо-белите ", само че това не водеше до рискове пред Благой Макенджиев. В 24-ата минута Даниел Генов опита да изненада вратаря на домакините от отдалеченост, само че стражът внимаваше и улови.

В 29-ата минута домакините проведоха бърза офанзива. Николай Минков получи отляво, след което навлезе във вътрешността и стреля от границата на наказателното поле, Венцислав Керчев блокира изстрела, само че топката прелетя рисково около левия непряк дирек и излезе в ъглов удар.

В 34-ата минута Монтана откри резултата. Тони Тасев чудесно изведе Давид Кики зад тила на отбраната на гостите. Костадин Ничев не съумя да избие, след което бенинецът елегантно с прехвърлящ удар осъществя.

Четири минути по-късно врачани изравниха. Атанас Зехиров с превъзходен пас откри Дориан Бабунски в наказателното поле. Нападателят овладя пред очите на централните бранители на домакините и елегантно осъществя във вратата на Благой Макенджиев.

До края на първото полувреме двата отбора си размениха бързи набези, само че двамата вратари не трябваше да се намесват уверено.

Домакините стартираха по-активно и втората част. В 47-ата минута Николай Минков проби през центъра и насочи изстрел от отдалеченост, само че топката прелетя около десния непряк дирек.

Четири минути по-късно Монтана провежда още една добра офанзива. Валери Христов центрира в наказателното поле, където Давид Кики не съумя да играе с топката, само че тя бе овладяна от Тони Тасев. Крилото незабавно стреля в близкия ъгъл, само че около вратата.

Последваха минути, в които играта постоянно бе накъсвана след осъществяване на нарушавания. В 57-ата минута Тони Тасев насочи изстрел от отдалеченост, който принуди Красимир Костов да избива в ъглов удар. След осъществяването на корнера вратата на гостите не бе застрашена.

Малко по-късно медицинските екипи на двата тима влязоха на терена, откакто Владимир Айтов и Мартин Николов си удариха главите при въздушен дуел.

В 73-ата минута гостите можеха да стигнат до цялостен поврат, откакто Христо Златински завъртя остро топката от ъглов удар, само че Давид Кики почисти пред голлинията, изпреварвайки Костадин Ничев.

Две минути по-късно Монтана изиска дузпа за игра с ръка на Венцислав Керчев, само че Никола попов бе безапелационен, че такава няма.

В 77-ата минута домакините имаха страхотна опция. Николай Минков центрира остро в наказателното поле, където Мартин Николов изпревари Давид Кики, предотвратявайки заплахата.

Малко по-късно ново центриране на Николай Минков не бе засечено от Тони Тасев от чиста позиция. В 80-ата минута Александър Башлиев прати чудесно топката в наказателното поле, където Стефан Цонков стреля с глава, само че право в ръцете на Красимир Костов.

До края на дуела Ботев Враца съумя да задържи равенството и ще играе бараж за оставане в efbet Лига, до момента в който Монтана изпадна във Втора лига.
Източник: fakti.bg