Монтана 2003 постигна първи успех през новия сезон в Адриатическата

...

Монтана направи за смях босненки в Адриатическата лига

Монтана 2003 реализира първи триумф през новия сезон в Адриатическата лига. Баскетболистките на Преслав Пешев не се смилиха над Бановичи с безапелационното 123-51 в мач от втория кръг в група А. На 18 октомври (сряда) Монтана ще бъде хазаин на Дуга.

Чудесното показване на Адисън Ричардс поведе гостите към солидна преднина още първоначално. В този миг Тая Робнсън и Микаела Дамянова взеха образец своята съотборничка и се постараха да изстрелят монтанки с 30 точки след 10 минути игра.

През втората част Преслава Колева удължи наказателната акция на „ белите “, които нямаха прекъсване и с всяка минала минута правеха преднината си още по-внушителна. До края на полувремето домакините не бяха в положение да отвърнат на удара и българките се изстреляха при 67-27.

След паузата отборът от Монтана продължи да се забавлява и интригата тотално се изпепели.

Адисън Ричардс блесна за Монтана с 30 точки, 5 битки и 6 тройки. Тая Робинсън записа 21, 8 овладени под двата кръга топки и 5 точни шута зад дъгата. Йоланда Косса и Преслава Колева осъществиха по 18 точки, като първата има и 4 сполучливи изстрела зад арката. Микаела Дамянова има 10.

Ена Шехович бе най-хубава за босненките с 16 точки, Айла Иканович приключи с 10 и 6 битки.
Източник: novsport.com