Монако спечели гостуването на Ница с 3:2, като по този

...

Монако възкръсна в дербито с Ница

Монако завоюва гостуването на Ница с 3:2, като по този метод спря отрицателната си серия след три следващи мача без триумф (2 ремита и загуба). Така монегаските понижиха преднината на Ница за второто място и сега разликата сред двата отбора е една точка, като изостават на надлежно 11 и 12 от ПСЖ.

Монако повежда в резултата три пъти, като последния път си задържа преднинада до края. Ница приключи срещата с човек по-малко поради аления картон на Данте в 54-ата минута.

Гостите първи стигнаха до гол в 16-ата минута. Тогава Денис Дзакария стреля от границата на наказателното поле, откакто получи пас от Мохамед Камара и означи за 0:1.

В 20-ата минута домакините имаха късмет да изравнят, Данте стреля, само че изпрати топката над вратата.

В 35-ата минута Ерик Утелие свири дузпа за Ница, откакто Тило Керер направи недодялан фал в наказателното поле. Ситуацията бе прегледана, само че дузпата доказана. Зад топката застана Гаетан Лаборде, който осъществя, макар че Филип Кьон хвана ъгъла – 1:1.

В даденото от рефера продължение домакините пропуснаха две благоприятни условия.

Първо Еван Гесон бе покрай попадението, само че Филип Кьон избави. Последва удар и Гаетан Лаворде, само че ударът му бе блокиран.

Малко след почивката гостите от Монако още веднъж поведоха.

Такуми Минамино преодоля противник и пусна към Денис Закария, който съумя да означи за 1:2.

В 54-ата минута Данте направи нарушаване, в началото му се размина, само че след обзор на ВАР се оказа, че фалът заслужава червен картон и ерик Уателие му го сподели, а Ница остана с човек по-малко.

В 74-ата минута въпреки всичко домакините стигнаха до изравнително попадение. Морган Сансон центрира от ъглов удар и Еван Гесон стреля с глава, отбелязвайки за 2:2.

Само след 3 минути игра Монако за трети път излезе напред в резултата. Александър Головин се добра до отскочилата топка и я вкара в мрежата на Ница.

В 86-ата минута Мохамед Камара бе покрай четвърти гол, само че пропусна.
Източник: lupa.bg