Монако победи в много зрелищен мач Оксер с 3:2 като

...

Роди се звезда: 17-годишен дебютант наниза два гола за успех на Монако над Оксер

Монако победи в доста зрелищен мач Оксер с 3:2 като посетител. Двубоят бе от 16-ия кръг на френската Лига 1.

В воин за монегаските се трансформира 17-годишният Елас Бен Сегир, който влезе на почивката и означи втория и третия гол за своите. По-впечатляващото е, че това е дебют за родения през 2005-а година футболист. Досега той беше записал единствено едно присъединяване за тима от Княжеството - в Лига Европа.

С трите точки Монако се качва на петата позиция с 30 точки, колкото има и четвъртият Марсилия, само че с мач пасив. Домакините от Оксер остават в рисковата зона – те са 18-и с 13 пункта.

Резултатът бе открит след тъкмо половин час игра. Тогава някогашният състезател на Милан Мбайе Нианг осъществя от дузпа. Отново от углавен удар пък бе възобновен паритетът в срещата. Уисам Бен Йедер направи 1:1 в третата добавена минута към първата част.

13 минути след началото на второто полувреме, влезлият на почивката Елиас Бен Сегир донесе цялостния поврат за монегаските. 17-годишният футболист се разписа след подаване на съветския полузащитник Александър Головин.

Точно 10 минути след обрата на гостите равенството стана факт за повторно в дуела. Тогава френският национал Юсуф Фофана си означи безразсъден автогол в опит да почисти едно центриране от ъглов удар.

Пет минути преди края Елиас Бен Сегир дочака своя втори звезден момент. Младокът със страховит диагонален удар от 23-24 метра донесе трите точки за своя отбор.