Младите надежди на КПС "Локомотив"-Русе спечелиха 2 сребърни и 5

...

Русенски плувци със 7 медала от Държавното първенство във Варна

Младите очаквания на КПС "Локомотив "-Русе завоюваха 2 сребърни и 5 бронзови медала, а също по този начин и две отборни купи

Младите плувци участваха на Държавното персонално отборно състезание за юноши и девойки младша и старша възраст на 50 м басейн, провело се от 29 до 31 юли във Варна. Русенският клуб беше показан от 17 девойки и 8 юноши, като присъединяване в шампионата взеха общо 615 плувци от 59 спортни клуба.

В конкуренцията девойките младша възраст завоюваха 3-то място в отборното класиране след отборите на "Черно Море "-Варна и "Левски "-София, а юношите младша възраст заеха 6-то място.

В крайното сложно класиране КПС "Локомотив "-Русе завоюва 2-ро място след "Черно Море "- Варна.

Сред призьорите своите имена записаха Елинор Илиева, която завоюва 2-ро място на 200м бътерфлай и 400м съчетано плуване, Елица Костадинова завоюва 3-то място на 400м и 800м св. жанр, а Анна Киркова - 3-то място на 200м бруст.

В щафетните плувания възпитаниците на треньорите Деян Дончев и Стефан Миланов завоюваха 2-ро място на 4х200 м св. жанр, в състав: Елинор Илиева, Кристина Иванова, Елица Костадинова и Десислава Иванова. В дисциплината 4х100 м св. жанр Елинор Илиева, Кристина Иванова, Елица Костадинова и Анна Киркова завоюваха 3-то място, а на 4х100 м съчетано плуване заеха 4-то място.

Девойките старша възраст се класираха на 8-мо място в отборното класиране и се изкачиха с 4 места по отношение на 2021 година

Само преди седмица децата на КПС "Локомотив "-Русе завоюваха 2-ро място в комплексното класиране на Държавното състезание за деца 11-12 година.

Възпитаниците на треньорите Севиляй Сали и Берна Велинова - 10 девойки и 7 момчета, се надпреварваха с над 300 млади плувци от 50 спортни клуба в страната, покрили нормативи за присъединяване в шампионата.

Адис Петров завоюва 3-то място на 100м бътерфлай с време 1:13,26, а щафетата на момчетата 4х100 м св. жанр в състав: Марк Чакърян, Адис Петров, Алекс Господинов и Мартин Мацоев се класира на 3-то място.

В отборните класирания при момчетата русенският клуб зае второто място след "G.D.Sport " Благоевград, а девойките завоюваха четвърто място след тимовете на "G.D.Sport " Благоевград, ВСИ Пловдив и Пловдив 2019.
Източник: dunavmost.com