Младежкият ни национал Станислав Шопов вкара първия си гол с

...

Младежки национал с дебютен гол за Хееренвеен

Младежкият ни национал Станислав Шопов вкара първия си гол с екипа на Хееренвеен. Роденият през 2002 година пловдивчанин се разписа от дузпа за триумфа с 4:2 при гостуването на АДО Ден Хааг в шампионата на дублиращите тимове.

В този мач в състава на Хееренвеен започнаха 10 футболисти от първия тим и единствено един от младежкия. Домакините от АДО Ден Хааг откриха обаче резултата в 23-ата минута, само че 60 секунди преди края на първата част Рейн Смит изравни. " Жълто-зелените " от Хага още веднъж поведоха в резултата 11 минути след началото на втората част. Гостите от Хееренвеен обаче обърнаха развоя на мача в границите на две минути. Шведите Бенджамин Нюгрен и Реми Хаял вкараха, с цел да стане 2:3.

В 79-ата минута съдията отсъди дузпа за Хееренвеен, която Станислав Шопов осъществя за крайното 2:4.
Източник: fakti.bg