Младата българска сабльорка Теодора Вутова спечели бронзов медал от Европейската

...

Теодора Вутова спечели бронзов медал от Европейската купа по фехтовка

Младата българска сабльорка Теодора Вутова завоюва бронзов орден от Европейската купа по фехтовка в Австрия. Състезателката на ЦСКА загуби трагично полуфинала си против белгийката Жолиен Кортен с 14-15.

Министър Кралев: Българската фехтовка реализира резултати и ще получи спомагателна поддръжка от страната

Запрян Ванчев подари на министъра сабя с подписите на Васил и Христо Етрополски

Вутова взе участие в шампионат, конкурирайки се с повече от 190 сабльорки. Тя се наложи поредно над румънките Дениса Сербан и Мария Бадеа, американката Кеона Моя, французойката Луна Пеле и още една американка, Микаела Авакиа.

Теодора стана притежател на наградата Спортист на годината на ЦСКА фехтовка. Нейният тим има два медала от Европейска купа, представител в Топ 10 на международната класация, притежател на Купа България и още редица златни медали от шампионати за Купата и шампионати от сериите " Мастърс ".