Mini JCW Rally Plus от X-raid се доказа добре в

...

Световният рали-рейд шампионат на FIA остава вълнуващ - видео

Mini JCW Rally Plus от X-raid се потвърди добре в третия кръг на Световния рали-рейд шампионат на FIA в Португалия. Двамата португалци Жоао Ферейра и Филипе Палмейро си осигуриха второ място в домашното си рали Mini JCW Rally Plus. След пет дни през Португалия, в това число малко отклоняване до Испания, те приключиха ралито тъкмо зад петкратния победител в Дакар Насър Ал-Атия.

Рали-рейд Португалия не стартира по проект за Ферейра и той в началото трябваше да се задоволи с осмо място в Ultimate класирането. Но младият португалец още веднъж откри формата си за една нощ и потегли в офанзива. С непрекъснатото си бързо показване той зае второ място в генералното класиране на третия ден от ралито и отбрани тази позиция до края.

Четвъртият кръг от Световния рали-рейд шампионат на FIA е Ruta 40 в Аржентина от 1 до 7 юни 2024 година

Източник: auto-press.net