Миналогодишният полуфиналист в Шампионска лига Аякс отпадна от втория по

...

Аякс победи, но отпадна

Миналогодишният полуфиналист в Шампионска лига Аякс отпадна от втория по мощ шампионат на Стария континент - Лига Европа. Нидерландският шамион победи с 2:1 Хетафе вкъщи, само че това не бе задоволително, защото преди седмица позволи загуба като посетител с 0:2.

Хетафе откри още в 5-ата минута, когато Хайме Мата пое топката в наказателното поле, излъга бранител на нидерланците и вкара по този начин значимия гол за гостите.
 Манчестър Юнайтед разруши Брюж с 5:0
Манчестър Юнайтед писа 5 на Брюж

Новите попълнения Бруно Фернандеш и Одион Игало с голове

5 минути по-късно обаче Аякс възвърне равенството. Ван ден Беек съумя да се измъкне в наказателното поле на Хетафе и да подаде към Перейра, който вкара за 1:1.

В 64-ата минута Аякс направи цялостен поврат. След центриране от фаул, Матиас Оливера от Хетафе отклони с глава в личната си врата.

До края на мача Хетафе съумя да улучи гредата, както и да означи гол, който обаче бе анулиран поради засада.

В същото време, Копенхаген се класира напред в шампионата, побеждавайки Селтик като посетител с 3:1. Всички попадения паднаха през второто полувреме, а преди седмица дуелът сред двата отбора приключи 1:1