Милица Мирчева и Йоло Николов от Атлет“ – Мездра триумфираха

...

Милица Мирчева и Йоло Николов спечелиха “Пазарджик рън”

Милица Мирчева и Йоло Николов от „ Атлет “ – Мездра победиха в петото издание на Пазарджик рън на живописното трасе в парк „ Острова “ на река Марица на 8 септември. Милица, която през тази година усъвършенства националния връх на маратон, приключи дистанцията от 5.36 км за 18:01, като единствено пет мъже съумяха да бягат по-бързо от нея. Втора финишира Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) с 19:34, с трета бе Маринела Цекова (Златен шпайк) с 21:20.

Йоло Николов водеше темпото в бягането при мъжете, а националният играч по триатлон Борислав Палашев (СК Палашев – Пазарджик) бягаше до него, само че в третата обиколка го изпусна и бе задминат от Мирослав Спасов (Атлет – Мездра). Николов финишира за 16:25, Спасов за 16:45, а Палашев за 16:48, с цел да оформят челната тройка.

При девойките безапелационна шампионка стана Памела Ени (Жулистан) с 20:08 с минута задатък пред Симона Гочева (Нова Загора) – 21:08 и Димана Стефанова (Хебър МПК – Пазарджик), която е специалистка в модерния петобой – 22:037.

Мартин Чекански (Юниверсал – София) приключи дружно с Милица Мирчева за 18:03 за успеха си при юношите. След него бяха локалните спортисти Любомир Германов (Олимпиец) -18:47 и Радослав Христов (Шампион) – 20:18.

В класирането за спортисти от Пазарджик третата при девойките Димана Стефанова бе първа пред Никол Колишева (СК Палашев) 23:37 и Теодора Маринова (Шампион) 24:18.

Борислав Палашев, Любомир Германов и Радослав Христов взеха по още една премия като най-силни бегачи от Пазарджик.

Най-добрите при мъжете и дамите застанаха на старт и на щафетното тичане 4х1.786 км, а на първия пост имаше забавен дуел сред победителката Милица Мирчева и шампионката на България на 800 м и 1500 м Лиляна Георгиева (Актив 2013 – Пловдив). Георгиева победи с една секунда 5:37 против 5:38, само че тимът на Мирчева „ Веселите шишарки “ с Маринела Нинева, Йоло Николов и Георги Гергов бе краен победител с 21:22 на отдалеченост 7.144 км. Лиляна от квартетът на „ Коравите бегачи “ дружно с Силвия Георгиева, Мирослав Спасов и Алекс Василев зае второто място с 22:01. Отборът на „ Златен шпайк “ в състав Мартин Върбанов, Маринела Цекова, Памела Ени и Илия Куцаров е на трета позиция с 24:45.

В надпреварата се включиха над 200 участника, а десетки деца от 6 до 13 години се забавляваха в занятие по „ Детска атлетика “, което се организира на входа на парк „ Острова “ покрай старт финала на надпреварата. Всички деца получиха грамоти от уредниците.

Стартът на бягането стартира с 200 метрова отдалеченост за хора в неравностойно състояние, а обичайно стартът бе даден за пети пъти от кмета на община Пазарджик – Тодор Попов и Ренета Камберова – бронзова медалистка от олимпийските игри в Рио 2016 с ансамбъла по художетсвена гимнастика. Кметът Попов също пробяга част от трасето със стартов номер 1.

Снимка и текст: списание “Атлетика ”