Milennium Estoril Open, четвъртфиналКаспър Рууд – Себастиан Баес 6-3, 6-0Каспър

...

Рууд намери ритъма си и детронира Баес

Milennium Estoril Open, четвъртфинал

Каспър Рууд – Себастиан Баес 6-3, 6-0

Каспър Рууд изигра най-силния си мач от началото на сезона и се класира за полуфиналите в Ещорил, отстранявайки миналогодишния първенец Себастиан Баес. Резултатът във втория сет заблуждава до известна степен, защото първите три гейма бяха много дълги и оспорвани, само че все пак норвежецът не остави подозрение в превъзходството си и записа следващи победи за пръв път от началото на сезона.

В борбата за място в мача за трофея международният №5 ще се изправи против Куентен Алис, който по-рано през днешния ден

Рууд бе по-агресивен на начален удар и това му донесе триумф, като скандинавецът бе доста по-резултатен при подаванията си (37-23). Водачът на схемата завоюва 68% от точките си на първи сервис (27/40) и оползотвори пет от 11-те си шанса за пробив (45%), до момента в който Баес осъществя единствено един от седемте брейкпойнта, до които доближи (14%).

Баес проби в самото начало, само че Рууд незабавно върна брейка и изравни резултата. При 3-3 аржентинецът стигне до два следващи брейкпойнта, само че не съумя да осъществя нито един от тях. Тези пропилени благоприятни условия му костваха доста скъпо, защото незабавно по-късно Рууд проби, а при 30-30 в деветия гейм пласира ас и стигна до сетбол. Последвалото разиграване приключи с топка в навън от страна на аржентинеца и двукратният финалист от Големия шлем завърши сета при 6-3.

В началото на втората част бекхенд уинър по правата даде на Рууд два следващи брейкпойнта, които обаче бяха избавени от Баес. След това обаче международният №5 изненада своя конкурент с две доста положителни излизания при мрежата и стигна до ранен пробив. В последвалия маратонски гейм, траял съвсем 10 минути, миналогодишният първенец пропиля четири шанса за пробив и Рууд усили задатъка си на 2-0.

Първият подложен се усещаше все по-комфортно в дългите разигравания, от които сетът изобилстваше, и това му оказа помощ да откри още по-голям надзор върху играта. Норвежецът осъществя още два брейка, като по този метод оформи крайното 6-3, 6-0 след 1 час и 17 минути на корта.