Милан спечели с 1:0 гостуването си на Лацио от 27-ия

...

Три червени картона потопиха Лацио срещу Милан

Милан завоюва с 1:0 гостуването си на Лацио от 27-ия кръг на италианската Серия А. Трима от " орлите " бяха изгонени. Накрая мачът приключи с меле.

Лацио остана с човек по-малко още в 57-ата минута, когато Пелегрини си изкара два бързи жълти картона в границите на единствено седем минути. Вторият пристигна по много смешен метод. Играчите на Лацио желаеха играта да бъде спряна поради паднал на тревата техен съотборник. Играта обаче продължи, Пулишич открадна топката от Пелегрини, който го повали на земята, поради което получи втори жълт картон.

Голът на успеха за " росонерите " падна в 88-ата минута. Резервата Окафор стреля, само че ударът му бе избавен от вратаря. След това Жиру не съумя при добавката, топката се върна при Окафор, който макар намесата на Проведел този път съумя да я прати в мрежата.

В добавеното време още двама от домакините бяха изгонени. В 94-тата Марушич получи пряк червен картон поради реплики към съдията, а секунди по-късно Матео Гендузи бе изпъден с малко преувеличен червен картон за боричкане против Пулишич.

Очаквано, след последния съдийски сигнал се стигна до конфликти на терена, каквито имаше нееднократно още след първия червен картон.

След този мач Милан приближи единствено на точка втория Ювентус, който обаче е с дуел по-малко.

Лацио пък е девети и все по-усилено се приказва, че Маурицио Сари може да бъде уволнен, в случай че отборът отпадне от Байерн във вторник в реванша от 1/8-финалите на Шампионската лига. В първата среща Лацио завоюва с 1:0. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg