Милан победи Славия Прага с 3-1, за да стигне до

...

Милан победи Славия, Уест Хем победи Фрайбург, за да се класира за четвъртфиналите на Лига Европа

Милан победи Славия Прага с 3-1, с цел да стигне до четвъртфиналите на Лига Европа в четвъртък.

Милан напредна с общ резултат 7-3, откакто завоюва първия мач от 16-финалите с 4-2 на Сан Сиро преди седмица.

Седемкратният европейски първенец в никакъв случай не е печелил Лига Европа от второ равнище или неговия предходник, Купата на УЕФА.

Състезанието дава на италианската мощност единствения реален късмет да завоюва трофей този сезон, откакто беше отстранен от Купата на Италия и сега изостава от водача в Серия А Интер Милано с 16 точки.

Кристиан Пулишич, Рубен Лофтъс-Чийк и Рафаел Леао сложиха без подозрение резултата на реванша с голове през първото полувреме в Прага.

Пулишич вкара мрежа от 10 метра с ниско равнище стреля, с цел да открие резултата в 33-ата минута, а Лофтъс-Чийк вкара във втората празна врата след точно центриране на Тео Ернандес, преди Леао да завърти удар с десния крайник отвън наказателното поле в горния десен ъгъл при прекъсването през първото п...