Микел Артета беше възхитен от търпението, което неговият отбор от

...

Микел Артета приветства „невероятния“ Арсенал, докато босът на артилеристите обяснява обратния завой на Кай Хаверц

Микел Артета беше очарован от търпението, което неговият тим от Арсенал сподели при „ невероятната “ си победа над Брайтън.

Артилеристите заеха първото място във Висшата лига с триумф с 2-0 на стадион " Емирейтс ". Ударите на Габриел Жезус и Кай Хаверц през второто полувреме бяха задоволителни за " артилеристите " против хората на Роберто Де Зерби.

Въпреки че Арсенал доминираше през огромни елементи от мача, дълго време изглеждаше, че началният им гол няма да пристигна. Това беше до момента в който Исус кимна у дома единствено осем минути след полувремето.

Говорейки след мача, Артета похвали своята страна, че се е придържала към проекта си за игра и е имала нужното самообладание, с цел да разбие Чайките. Испанецът сподели: „ Невероятно показване. Удоволствие за гледане от началото до края.

„ Начинът, по който го направихме против този доста добър тим. Дори на полувремето резултатът не отразяваше това. Напълно справедливо спечелихме мача. Имахме 15 удара [през първото полувреме], това беше Много...