МЕМФИС, Тенеси (AP) — Виктор Уембаняма имаше 18 точки, седем

...

Виктор Уембаняма има 18 точки, седем блокади, докато Спърс успяха да преодолеят Гризлис със 102-87

МЕМФИС, Тенеси (AP) — Виктор Уембаняма имаше 18 точки, седем блокади, седем битки и шест асистенции, Джулиан Шампание добави 17 точки, а Сан Антонио Спърс съумя да победи със 102-87 над Мемфис Гризлис във вторник вечерта през третата четвърт.

Сандро Мамукелашвили добави най-хубавите в кариерата си 16 битки дружно с 11 точки, когато Спърс откъсна пържола с 13 загуби от Гризлис. Сан Антонио не беше побеждавал Мемфис от 23 декември 2020 година Блейк Уесли вкара 13 точки.

Джордан Гудуин направи най-хубавите в кариерата си 19 битки, като вкара 10 точки за Гризлис. Брандън Кларк, Скоти Пипен младши и Трей Джемисън имаха по 14 точки за Мемфис.

Шпорите водеха с 49-48 на полувремето, след което взривиха мача през третата четвърт. Сан Антонио стартира интервала с поредност 25-9 и поведе със 77-61 към четвъртата позиция.

Независимо дали беше отбраната на Спърс или неприятна пукотевица, Мемфис направи единствено четири удара в четвъртината, като пропусна седем от осем опита за 3 точки.