Маями Хийт взе преднина срещу Милуоки Бъкс в полуфиналната плейофна

...

Джими Бътлър и Маями подчиниха Милуоки в първия мач, Крис Пол поведе Оклахома към решаващ сблъсък с Хюстън

Маями Хийт взе преднина против Милуоки Бъкс в полуфиналната плейофна серия сред двата отбора в Източната конференция на НБА, откакто победи в първата среща със 115:104. Джими Бътлър вкара 40 точки за Хийт, което е негов персонален връх в плейофите. Горан Драгич добави 27, а Маями сподели сериозна отбрана в последните три елементи от мача, с цел да се оправи с нападателния отбор на Милуоки. Бам Адебайо вкара 12 точки, взе 17 битки и направи 6 асистенции. Тайлър Хиро добави 11 точки за петата победа за отбора поред в елиминациите.

Милуоки стартираха и в 1-ия кръг против Орландо с проваляне, преди да завоюват с 4:1. Крис Мидълтън вкара за тях 28 точки, Брук Лопес добави 24, като имаше пукотевица от 8/10. Янис Адетокумбо имаше “тих” мач с 18 точки, само че въпреки всичко записа 10 битки и 9 асистенции. Проблем за него бяха наказателните удари - 4 от 12.

Оклахома Сити Тъндър пък изравни серията с Хюстън Рокетс на 3:3 на Запад, като Крис Пол приключи мача с 28 точки, 15 от които в четвъртата част. Пол вкара два наказателни удара 13.1 секунди преди сирената и изведе своите напред - 102:100. Данило Галинари оформи крайния резултат, откакто Ръсел Уестбрук загуби битката преди този момент.

Седмата среща е в сряда вечерта и спечелилият отива на полуфинал против Лос Анджелис Лейкърс. Галинари приключи мача с 25 точки. Джеймс Хардън вкара 32 точки за Рокетс, Робърт Ковингтън добави 18, а Уестбрук остана със 17 във втория си мач след лекуване на бедрото.