МАЯМИ ГАРДЪНС, Флорида (AP) — Четвъртата поставена Елена Рибакина победи

...

Елена Рибакина победи Виктория Азаренка в тайбрек в третия сет, за да стигне до финала на Маями Оупън

МАЯМИ ГАРДЪНС, Флорида (AP) — Четвъртата сложена Елена Рибакина победи номер 27 Виктория Азаренка с 6-4, 0-6, 7 -6 (2) в полуфиналите в четвъртък на Маями Оупън.

Рибакина, сложена на четвърто място в шампионата на WTA, ще се изправи против №14 Екатерина Александрова или непоставената Даниел Колинс на финала в събота. Тя също направи миналогодишния край, преди да загуби в два сета от Петра Квитова.

Един почивен ден евентуално ще бъде добре пристигнал за Рибакина, която беше изтласкана до три сета във всички мачове като се изключи един на този шампионат. Мачът в четвъртък продължи 2 часа и 33 минути.

Рибакина наподобява пое контрола, когато проби подаването на Азаренка, с цел да поведе с 3-2 в третия сет. Азаренка се пребори с четири точки за пробив, преди да удари бекхенд с две ръце в мрежата, с цел да даде на Рибакина играта.

Беше много добра реакция от втория сет, когато Азаренка загуби единствено две точки на собствен сервис и една пристигна при двойна неточност.